Gitaros pamokos

Gitaros pamokos. 6 žingsniai pradedantiesiems

Jei norite išmokti groti gitara arba ką tik pradėjote mokytis gitara, galite jaustis priblokšti. Yra tiek daug skirtingų muzikos stilių, kuriuos galite groti, ir išmokti įvairių technikų.

Šiame vadove paaiškinsiu 8 pirmuosius žingsnius norint pradėti mokytis gitaros. Atlikę šiuos aštuonis žingsnius ne tik paspartinsite mokymosi procesą, bet ir išmoksite kai kurių svarbių metodų ir temų, kurios yra labai svarbios mokantis dainų.

1 žingsnis: sąvokos. Išmokite gitaros dalių pavadinimus

Prieš pradėdami mokytis groti akordais, rifais ar bet kuo kitu, turite turėti pagrindinį supratimą apie savo gitarą.

Jei žiūrite gitaros pamokų vaizdo įrašą „YouTube“ ir juose jums sako „uždėkite nykštį ant kaklo už penkto lado“, tai padės, jei žinote, ką tie dalių pavadinimai reiškia.

Šios sąvokos labiau apibrėžia elektrinę gitarą, bet taip pat tinkamos nusakyti ir klasikinės ar akustinės gitaros dalių pavadinimus.

ADJUSTMENT WHEEL – reguliuojantis ratukas (mechanizmas). Įrenginys, leidžiantis pakelti arba nuleisti stygas.
BODY – korpusas. Jame sustiprinamas gitaros garsas.
BRIDGE – tiltelis, ramstukas. Gitaros dalis, skirianti stygas nuo korpuso.
END PIN (kartais tail pin) – atrama arba saga, prie kurios segamas diržas.
FRET – skersinis dalmuo. Tai metalinė pertvara, skirstanti stygą į pustonius.
HEAD – galva, kartais peg head – kaištelių galva, head piece – galvos dalis arba tuning head – derinimo galva. Grifo viršutinė dalis su įtvirtintais stygų tono derinimo mechanizmais.
MACHINE HEAD – galvos mechanizmas, kartais machines – mašinėlės, patent heads – patentuotos galvutės, tuning keys – derintojai arba tuning pegs – derinimo kaišteliai, veržtuvai. Stygų derinimo mechanizmas gitaros galvos dalyje.
NECK – kaklelis, paprastai vadinamas fingerboard – grifu. Ilgiausia gitaros dalis su grifo postygiu – fretboard.
NUT – viršutinis slenkstelis. Kieto kaulo, metalinė arba plastmasinė juostelė viršutinėje grifo dalyje, į kurią remiasi stygos.
PICK (kartais plektrum) – mediatorius. Mūsuose retkarčiais vadinamas „kaulu” arba „brauktuku”. Naudojamas garsui išgauti.
PICK GUARD – apsauga nuo mediatoriaus. Kartais vadinama guard plate – apsauginė plokštelė. Skydelis, apsaugantis viršutinę gitaros dalį nuo mediatoriaus arba nago įbrėžimų.
PICKUP – garso ėmiklis. Techniškai – elektromechaninis keitiklis, kuris mechaninius virpesius paverčia elektriniais signalais.
PICKUP SELECTOR – ėmiklio perjungiklis. Leidžia atlikti įvairias garso nuėmimo kombinacijas – ėmiklis prie grifo, ėmiklis prie tilto arba abu ėmikliai. Jeigu yra daugiau ėmiklių, galimos platesnės kombinacijos.
POSITION MARKERS – perlamutriniai, plastmasiniai arba mediniai žymekliai. Paprastai jie yra 3, 5, 7, 9, 12, 15 ir 17 skirsniuose.
POT – tembro arba garso potenciometro rankena.
SOUND HOLE – garso kiaurymė (rozetė). Pagerina korpuso elastiškumą ir sustiprina garsą. Dažniausiai „f” arba skritulio formos.
STRAP BUTTON – saga diržui prisegti.
TAILPIECE – stygų laikiklis. Netuščiavidurėse (solid body) gitarose sutinkamas įvairesnių modifikacijų negu tuščiavidurėse (hollow body).

Išmokus skirtingų gitaros dalių pavadinimus, bus lengviau mokytis, todėl tai turėtų būti pirmasis jūsų žingsnis mokantis groti gitara.

Elektrinės gitaros konstrukcija gitaros pamokos manoakordai.lt

Kaip matote aukščiau pateiktoje diagramoje, gitaroje yra daug dalių. Akustinės ir elektrinės gitaros turi daug dalių pavadinimų, tačiau kai kurios dalys taip pat skiriasi.

Ateityje išleisime tekstą apie kiekvieno tipo dalių diagramas su aiškiais paaiškinimais, ką kiekviena dalis daro. Stenkitės įsiminti dalių pavadinimus, kad žinotumėte, kokie jie yra, kai tik išgirsite, kad kažkas jas mini.

2 žingsnis: išmokite, kaip skaityti gitaros TAB'us ir akordus

Yra trys skirtingi būdai, kaip galite skaityti muziką, kaip paaiškinta šiame vadove.

Nors galima išmokti groti gitara neskaitant gitaros TAB’ų, standartinės notacijos ar akordų diagramų, tai užtruks daug ilgiau.

Išmokę skaityti gitaros TAB’us ir akordų diagramas pagreitinsite mokymosi procesą ir galėsite beveik iš karto pradėti mokytis dainų.

Išmokite skaityti akordų diagramas

Jei norite išmokti muzikos stiliaus, kuriame naudojama daug akordų ir trankymo, svarbu išmokti skaityti akordų diagramas.

Akordų diagramos yra paprastas būdas parodyti, kaip groti akordu gitara, kaip parodyta toliau:

Kai išmoksite skaityti akordų diagramas, iškart galėsite pradėti mokytis groti keletą paprastų atvirų akordų.

3 žingsnis: išmokite keletą pagrindinių pirštų pratimų

Prieš pradėdami mokytis akordų ar groti kai kuriuos rifus, turite žinoti, kaip tinkamai uždėti pirštus ant gitaros.

Skiriant laiko išmokti kai kurių pagrindinių pirštų pratimų, tai puikus būdas šiek tiek valdyti gitarą ir išvengti didelio pirštų įtempimo.

Aukščiau pateiktas pratimas yra vienas populiariausių pirštų pratimų nuo pradedančiųjų iki profesionalių gitaristų. Neįtikėtinai talentingi gitaristai vis dar naudoja minėtą pratimą kaip apšilimą prieš treniruodami ar atlikdami.

Pradedantiesiems pirštų pratimų tikslas yra išmokyti jus taisyklingai groti po vieną natą be jokio nerimo. Kai galėsite patogiai groti pirštų pratimus, būsite pasirengę išmokti pagrindinių gitaros rifų ir akordų.

4 žingsnis: išmokite keletą pagrindinių gitarų rifų

Kai galėsite patogiai groti kai kuriuos pagrindinius pirštų pratimus, aprašytus ankstesniame žingsnyje, būsite pasiruošę išmokti pagrindinių gitaros rifų.

Kai kuriuos iš labiausiai žinomų gitarų rifų groti iš tikrųjų gana lengva. Tai puikiai tinka pradedantiesiems, nes jie suteikia jums groti kažką įdomaus, dėl ko galite išmokti beveik iš karto.

GItaros rifai. Gitaros pamokos Kaune. Manoakordai.lt

Aukščiau pateiktame gitaros skirtuke parodyta, kaip groti įžanginį rifą „Nirvana“ „Come As You Are“. Tai klasikinis rifas, kurį groti taip pat lengva, kaip ir pirštų pratimus ankstesniame žingsnyje.

5 veiksmas: Išmokite lengvų akordų

Kai pradedate mokytis gitaros, pravartu padalyti savo praktiką į dvi sritis: rifus ir akordus.

Išmokę groti rifus, supažindinsite su tokiais būdais kaip plaktukas, traukimas, slydimas, lenkimas, nutildymas delnu ir kt. Visų šių technikų svarbu išmokti, o praktikuojantis rifus yra puikus būdas jų išmokti.

Kita gitaros sritis, kurią reikia pradėti mokytis, yra groti akordais. Akordai yra didelė gitaros muzikos dalis ir beveik kiekviename muzikos stiliui bus naudojami akordai.

Išmokti akordus yra sunkiau nei išmokti pagrindinių rifų ankstesniame žingsnyje, nes reikia išmokti groti keliomis natomis vienu metu.

Štai kodėl prieš bandydami išmokti kai kurių gitaros akordų, turėtumėte dirbti su gitaros rifais ankstesniame žingsnyje. Prieš bandydami groti penkias ar šešias natas vienu metu (akordus), turite mokėti paleisti vieną ar dvi natas (rifas).

6 žingsnis: ugdykite gerus įpročius

Kaip gitaros mokytojas galiu pasakyti, kuo skiriasi pradedantysis, kuris laikosi gitaros ir galiausiai ją įvaldo, nuo pradedančiojo, kuris pasiduoda.

Skirtumas neturi nieko bendra su talentu. Viskas priklauso nuo to, kaip jūs praktikuojatės.

Studentams, kurie išsiugdo gerus praktikos įpročius, pasiseks ir jie galės mėgautis grodami norimas dainas.

Studentai, kurie nesusiformuoja gerų praktikos įpročių, nusivils ir nustos mokytis gitaros.

Tai taip paprasta.

Pirmas dalykas, kurį jums reikia padaryti, yra įrengti praktikos vietą namuose. Geros praktikos sritis leis jums praktikuotis dažniau ir turėti geresnės kokybės praktikos užsiėmimus.

Peržiūrėkite šį vadovą, kuriame pateikiami praktikos sričių pavyzdžiai ir kaip nustatyti savo praktikos sritį. Įtraukiau daug pavyzdžių, kad galėtumėte pamatyti skirtumą tarp geros ir blogos praktikos.

Įrengę treniruočių sritį, peržiūrėkite šį vadovą apie 5 dalykus, kuriuos reikia atlikti kiekvieną kartą, kai treniruojatės gitara. Tam, kad vidutinis praktikos įprotis taptų puikiu įpročiu, gali užtekti kelių patarimų.

Štai keletas patarimų, kaip išsiugdyti gerą praktikos įprotį:

  • Praktikuokite kiekvieną dieną. Net jei galite išspausti tik penkias minutes, neužbaikite dienos nepalikę kelių pirštų pratimų, rifų ar akordų.
  • Nepersistenkite. Daugelis pradedančiųjų klaidingai mano, kad jiems reikėtų maratono dviejų valandų praktikos. Ilgos praktikos neveikia. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, atlikite trumpas ir reguliarias treniruotes
  • Turėkite planą. Nesėdėkite praktikuotis nežinodami, ką praktikuosite. Žinokite, kokį žingsnį einate, ir atlikite tą žingsnį. Jei neturite praktikos plano, sugaišite laiką
    nepasiduok. Pradžia visada yra sunkiausia mokantis gitaros. Kiekviena nauja technika bus sudėtinga, o kai kurios – neįmanomos. Jei laikysitės įprastos praktikos, tobulėsite. Jei tikrai norite išmokti groti gitara, įsipareigokite to laikytis. Jūs ten pateksite
  • Žinokite savo ribas. Net jei norite išmokti labai sudėtingos muzikos, ženkite tai vienu žingsniu.

Pradėkite kelionę su gitara jau dabar!